Tark kodanik, hoitud loodus, edastatud mõte!

Säästva tarbimise koolitused 2017, Uudised

Vahtra tugikeskuse kliendid jagasid säästva tarbimise koolituse muljeid

Koolitus Rapla Vahtra tugikeskuses 2017. aastal. Pildistas Tiina Azojan.

Koolitus Rapla Vahtra tugikeskuses 2017. aastal. Pildistas Tiina Azojan.

MTÜ Ökotark ja MTÜ  korraldavad tänavu kümnes hoolekandeasutuses üle Eesti säästva tarbimise koolitusi vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele.

Kokku toimub 18 koolituspäeva, osaleb üle 120 inimese. Koolitusi rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Rapla Vahtra tugikeskuses toimusid koolitused 27. ja 28. juunil. Korraldajad uurisid klientidelt, kuidas neile koolitused meeldisid. Pilte tegi Tiina Azojan.

Vahtra tugikeskus osutab sotsiaalteenuseid Rapla valla vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele. Tugikeskus on koht, kus saab endale energiat laadimas käia. Iga päev on tegevusjuhendajatel tihedalt planeeritud. Huvitegevust jätkub igaks nädalapäevaks.

Kahro Ader: “Esimesel päeval oli koristamise koolitus. Tolmulappe peab olema 4 tükki ja kõik eraldi värvi – punane, kollane, sinine, roheline. Punane on WC-lapp, millega tohib ainult WC-d koristada. Vannitoa ja duširuumi jaoks sobib roheline lapp. Kollane on elutoa lapp ja sinine on köögi jaoks. Plekkide eemaldamiseks seinalt saab kasutada ka valget siledat nuustikut. Töötab nagu kustutuskumm. Sooda ja sidrun sobivad kapipealsete ja akende puhastamiseks. Kui toit potist üle keeb, siis võid pliidirauale soola peale panna. WC-d võib puhastada ka äädika või Coca Colaga. Teisel päeval algas koolitus kell 10.00. Õpetati nööbi õmblemist riide peale. Neid on 3 sorti. On jalaga, kahe auguga ja nelja auguga nööpe. Isegi mina sain nööbi õmblemisega hakkama. Seejärel saime teada, kuidas saab riidepuu peale pükse riputada, kuidas sokke kokku panna. Õppisime ka t-särkide kokkuvoltimist ja pesu triikimist. Kõige lõpetuseks õpetati, kuidas koostada CV-d. Kõigile anti koolitusel osalemise kohta tunnistused. Janek ja Katrin tegid väga hea koolituse. Ma polnud osa asju kuulnudki, mida nüüd teada sain. Tiina Azojan ja mina tegime pilte, et jääks see sündmus toredasti meelde.

Ele Janno: “Meile õpetati, kuidas sidruniga saab puhastada kraanikaussi. Valge švammiga saab kustutada toiduplekke nii, et kraanikausid läigivad. Äädikas sobib akende pesemiseks. Aknalauad saab tolmulapiga puhtaks. Väikese lapiga saab puhtaks aknaraamid ja aknanurgad. Pane äädikalahus määrdunud kohvikruusi, siis pead natuke ootama. Mustus lahustub ära. Puhtaks loputada veega. Riiulite koristamist tuleb alustada ülemiselt riiulilt. Tegime riiulid korda. Tolmulapil oli tolmukiht. Coca-Colaga saab WC-potti pesta. Koolitajatel olid hundiga põlled ees ja sinised kummist kindad käes. Õppisime pluuse ja pükse ruudukujuliselt kokku panema. Püksid said ruudukujuliselt riidepuule. Seelikud olid kokkupandud riidepuule pesulõksuga kahelt poolt kinni. Saime nõela ja niidiga õmmelda nööpe lillelisele riidele. Mõnus päev oli. Saime tunnistused. Tegime õues grupipildi – sõbrad koos.

Marju Nukis: “Koolitus hakkas peale hommikul kell 10. Saime teada, et aknaid saab pesta äädika ja veega. Aknaraamid saab puhtaks sidrunirõngaga ja niiske lapiga saab tolmu võtta. Igale toale peab olema erinev lapp. Looduslik sidrun sobib emaileeritud pindadele. Sooda panna WC-potti ja lasta seista. Peale kallata kuuma vett. See puhastab ka torud ära. Lappi saab kasutada mitme küljega. Keerad vahepeal järgmise külje ja jälle puhas lapp. Teisel päeval õpetati riideid triikima ja kuidas riietelt plekke soodaveega eemaldada. Saime teada, kuidas riideid kappi panna, T-särke voltida ja pükse riidepuu peale panna. Õpetajad olid Katrin ja Janek. Väga toredad inimesed olid. Sain teada seda, mida enne ei teadnud.”

Koolitus Vahtra tugikeskuses 2017. aastal
Kliendid olid väga, väga tublid
Koolitus Vahtra tugikeskuses 2017. aastal
Kõik said õmblemisega hakkama
Koolitus Vahtra tugikeskuses 2017. aastal
Koolitaja Janek Jõgisaar rääkis kaitsevahenditest koristamisel
Koolitus Vahtra tugikeskuses 2017. aastal
Koristada saab ka sidruniga
Koolitus Vahtra tugikeskuses 2017. aastal
Kliendid katsetasid saadud teadmiseid koristades
Koolitus Vahtra tugikeskuses 2017. aastal
Koolitaja Katrin Jõgisaar

Leave a Reply