Tark kodanik, hoitud loodus, edastatud mõte!

Kes me oleme?

Laura Nirgi: suurepärase keeletajuga toimetaja

Laura Nirgi, MTÜ Ökotark keeletoimetaja

Laura Nirgi, MTÜ Ökotark keeletoimetaja

Lõpetasin 2016. aastal Tallinna Ülikooli referent-toimetaja erialal (BA). Eralase tööga alustasin juba õpingute ajal, olles Bioneeri vabatahtlik keeletoimetaja. See oli hea algus kogemuse saamiseks ning järgmiste tööde tegemiseks.

Pärast ülikooli lõpetamist otsisin aktiivselt erialast tööd, see kandis vilja ning tegutsen siiani vabakutselise keeletoimetajana ning teen veidi ka tõlketöid (inglise-eesti).

Kogemustepagas suureneb pidevalt, teen koostööd mitme kirjastusega ning olen toimetanud järgmised raamatud: „Jõeforell. Püük ja majandamine” (Kalle Kroon); „Vladimir Alumäe. Rektor, pedagoog, interpreet” (Niina Murdvee); „Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia aastaraamat 2016”; „Jüriöö” (Enn Kippel); „Lillelapsiku loomaaed” (Marju Veeret); „Sajandi kokaraamat 1918–2018” (Mart Laar, Angelica Udeküll, Toomas Tuul); „Jagatud suvi” (Ene Sepp).

Lisaks raamatutele olen toimetanud ka veebilehti (nt Tartu linna ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse kodulehe tekstid), ajakirju (nt naiste trenniajakiri Hers ning spordiajakiri Liikumine ja Sport) ja üksikuid artikleid. Olen Eesti Keeletoimetajate Liidu noorliige.

Vaba aega sisustan looduses käimisega, raamatute ja luuletuste lugemisega, vaikuse kuulamisega ja pilvede vaatamisega. Samuti huvitun maaelust, puhtast toidust ja toitumisest ning keskkonnasäästlikkusest.

Kui mõni su artikkel või lausa raamat vajab toimetamist või vajad lihtsalt veidi keelenõu, võta meiega ühendust! 

Leave a Reply