Tark kodanik, hoitud loodus, edastatud mõte!

Tallinna keskkond 2021, Uudised

Rohelise elustiili portaal Bioneer sai 13-aastaseks

Rohelise elustiili portaal Bioneer.ee, mida haldab MTÜ Ökotark, sai 8. mail 13-aastaseks. Bioneeri toimetus tähistas portaali sünnipäeva Tallinna Prügijooksu reeglite järgi. Prügijooksu võib teha ka kõndides.

Liikumine keskkonna hüvanguks

Prügijooks ehk plogging ehk mõnusas eesti keeles kõkutamine on 2016. aastal Rootsis ultrajooksjate poolt algatatud keskkonnateadlik liikumistrend: liikuja eesmärk on teel ettejääva prügi korjamine, et see hiljem nõuetekohaselt ära anda.

Lisaks jooksmisele läheb arvesse ka käimine, kepikõnd, rattasõit või mõni muu motoriseeritud abita liikumisviis. Alampiiriks on 3 kilomeetrit, ülempiir puudub.

Bioneeri toimetuse liikmed korjasid prügi koos erakonnaga Eestimaa Rohelised.

“Kõkutamise juures on kõige toredam see, et jalutajad või jooksjad võivad minna just sinna, kuhu nad tahavad minna, valida ise tempo ning marsruudi. Ainus tingimus on, et üles tuleb korjata seda prügi, mida liikudes leitakse,” kirjeldas Bioneeri toimetaja Katrin Jõgisaar.

Prügi võib korjata ka koeraga või lapsega jalutades, tervisejooksu tehes või töölt koju kõndides. Igal juhul teeb kõkutaja keskkonnale heateo.

Bioneeri toimetuse kokku korjatud prügis oli kõige rohkem pudelikorke, suitsukonisid, klaasikilde ja kommipabereid.

Head kõkutamist!

Tallinna prügijooksu algatusega saab liituda 14. maini.